METSARAHVA-
PÄEV

17.09.2022

Septembri kolmas laupäev on läbi aastate olnud metsahoidjate tööle pühendatud päev, mil teist aastat järjest korraldame Metsarahvapäeva. Sel päeval ühendab kogu metsarahvas jõud, et jagada eestimaalastele ainulaadset metsaelamust.

Üheskoos tuntud metsarahvaga – teadlaste, metsakasvatajate ja matkajatega – jagasime 17. septembril metsatarkust ja saime koos kuhjaga metsaelamusi. Üritust korraldas Eesti Metsaselts ja toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Uute metsakohtumisteni järgmisel aastal!

Loe rohkem

Vaata kaarti

Vali maakond ja registreeri sündmusele

Oleme koostanud Metsarahvapäeva sündmuste programmi ja kaart on täienenud ägedate metsaelamustega. Kavas on retked, matkad, ellujäämise ja kokkamise programmid.
Sobiva ringkäigu leidmiseks vajuta vastava maakonna peale.

Ringkäigu tüüp
Sobib
{{ county_data1.name }}
{{ events_count[county_data2.term_id] }}
{{ selected_county_name }}
{{ data.title }}
Ringkäigu tüüp: {{ type_string(data.types_full_data) }}
Sobib: {{ type_string(data.levels_full_data) }}
Kohtumispaik: {{ data.location }} {{ data.map.address }}
Algusajad/külastamisaeg: kell {{ time_string(data.start_hours) }}
Retke kestvus: {{ data.duration }}
Kontakt: {{ data.contact_person }}
Tähelepanu: registreerumine on lõppenud. Kõik kohad on täis.

METSARAHVA-
PÄEVa lood

Kuidas päevast osa võtta?

Metsarahvapäeva Facebook lehel saab osaleda metsaviktoriinil, kus iganädalaselt uuele põnevale või harivale küsimusele õigesti vastates on võimalik võita ägedaid auhindu. www.facebook.com/metsarahvapaev 

Päevast osavõtmiseks vali palun endale meelepärane ringkäik ja registreeri oma osalus. Igale üritusele saab registreeruda kindel arv külastajaid ja vabade kohtade täitumisel ei ole enam kahjuks võimalik ringkäigule registreeruda.

Täpsusta ringkäigu lisainfost üle, kas ürituse programm ja läbitav distants on Sulle ja kaaslastele (nt. lastele või eakamatele külalistele) sobilik.

Soovitused metsa minekuks:

  • Hoiame Eesti metsad puhtana! Võta metsaringkäigule kodust kaasa kott, kuhu saad ettejääva prügi koguda.
  • Võta oma tops metsa kaasa! Hoiame loodust ja jätame metsad puhtaks!
  • Võta vesi kaasa! Metsamatk võib olla väsitav ja väike kosutus kulub ära nii Sulle kui väiksematele pereliikmetele.
  • Ole tähelepanelik! Septembris käib metsas aktiivne elu ja askeldamine, loomad (eriti põdrad), roomajad aga ka putukad liiguvad ringi ja see vajab tähelepanu ja ettevaatlikkust.
  • Järgi juhendaja nõuandeid! Metsas püsi grupiga koos, vaata kuhu astud ja jälgi juhendaja nõuandeid.
  • Kontrolli! Koju naastes kontrolli kindlasti puuke.
  • Hoia ennast ja naudi päeva!

 

HOIAME EESTI METSAD PUHTANA

Metsarahvapäev ja maailmakoristuspäev ühendavad tänavu sõbralikult jõud, et ühiselt talgute ajal Eesti metsadele rohkem tähelepanu pöörata ja nende hoolitsemisestki rääkida. Metsarahvapäeva raames toimub üle Eesti palju üritusi, mille jooksul külastatakse meie kõige kaunimaid metsi. Matkade ja retkede ajal nopitakse maast ka prügi. Ent mõnes metsas on prahti oodatust rohkem: sellised paigad võivad vajada eraldi koristuspäeva. Kui tead sellist kohta, anna meile märku.

COVID-19

Jälgime Eesti epidemioloogilist olukorda ning tagame külalistele vajalikud kaitse- ja desinfitseerimisvahendid.

KES KORRALDAB JA TOETAB

Päeva eestvedajaks on Eesti metsanduse traditsioone hoidev MTÜ Eesti Metsaselts. Metsarahvapäeva peamiseks toetajaks on Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), kuid oma õla panevad sellele alla ka kõik osalejad, kes panustavad ürituste programmi ja tegevuste loomisesse. 

Koos Metsaseltsiga löövad päeval kaasa ka Luua Metsanduskool, Eesti Maaülikool, TalTech, Eesti Jahimeeste Selts, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Wanderlust Matkad, RMK, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, Eesti Erametsaliit, Eesti Metsaüliõpilaste Selts,  HD Forest, SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond, Eesti Metsateenijate Ühing, Jõgevamaa Metsaselts, Eesti Puidumüügikeskus ja paljud – paljud teised.  

OSALEJALE

Selle aasta Metsarahvapäeva programm on koos. Lisainformatsiooni saamiseks või küsimuste korral võta meiega ühendust aadressil info@metsarahvapaev.ee.

JÄTA MEILE KA TAGASISIDE

Info Metsarahvapäeva kohta:

MTÜ Metsaselts
Liina Gross, tegevjuht
liina.gross@metsaselts.ee

Metsarahvapäeva korraldus
Julia Piilmann
Julia.Piilmann@akkadian.eu

Info osalejatele
Heli Kuik
info@metsarahvapaev.ee

Meedia kontakt:

Paul Lees
Sõnumiagentuur Akkadian
Paul.Lees@akkadian.eu