METSARAHVA-
PÄEV

Septembri kolmas laupäev on läbi aastate olnud metsahoidjate tööle pühendatud päev. Sel päeval ühendab kogu metsarahvas jõud, et jagada eestimaalastele ainulaadset metsaelamust.
Toimub METSARAHVAPÄEV.

21. september 2024

Üheskoos tuntud metsarahvaga – teadlaste, metsakasvatajate ja matkajatega – jagame metsatarkust ja saame koos kuhjaga metsaelamusi. Üritust korraldab Eesti Metsaselts ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Metsakohtumisteni!

Jälgi Metsarahvapäeva tegemisi Facebookis

Loe rohkem

Vaata kaarti

METSARAHVA-
PÄEVa lood

Kuidas päevast osa võtta?

Metsarahvapäeva Facebook lehel saab osaleda metsaviktoriinil, kus iganädalaselt uuele põnevale või harivale küsimusele õigesti vastates on võimalik võita ägedaid auhindu. www.facebook.com/metsarahvapaev 

Päevast osavõtmiseks vali palun endale meelepärane ringkäik ja registreeri oma osalus. Igale üritusele saab registreeruda kindel arv külastajaid ja vabade kohtade täitumisel ei ole enam kahjuks võimalik ringkäigule registreeruda.

Täpsusta ringkäigu lisainfost üle, kas ürituse programm ja läbitav distants on Sulle ja kaaslastele (nt. lastele või eakamatele külalistele) sobilik.

Soovitused metsa minekuks:

  • Hoiame Eesti metsad puhtana. Võta metsaringkäigule kodust kaasa kott, kuhu saad ettejääva prügi koguda.
  • Võta oma tops metsa kaasa. Hoiame loodust ja jätame metsad puhtaks!
  • Võta vesi kaasa. Metsamatk võib olla väsitav ja väike kosutus kulub ära nii Sulle kui väiksematele pereliikmetele.
  • Ole tähelepanelik. Septembris käib metsas aktiivne elu ja askeldamine, loomad (eriti põdrad), roomajad aga ka putukad liiguvad ringi ja see vajab tähelepanu ja ettevaatlikkust.
  • Järgi juhendaja nõuandeid. Metsas püsi grupiga koos, vaata kuhu astud ja jälgi juhendaja nõuandeid.
  • Kontrolli. Koju naastes kontrolli kindlasti puuke.
  • Hoia ennast ja naudi päeva.

 

HOIAME EESTI METSAD PUHTANA

Metsarahvapäevaga samal ajal toimub ka Maailmakoristuspäev. Metsarahvapäeva raames toimub üle Eesti palju üritusi, mille jooksul külastatakse meie kõige kaunimaid metsi. Matkade ja retkede ajal nopitakse maast ka prügi. Ent mõnes metsas on prahti oodatust rohkem: sellised paigad võivad vajada eraldi koristuspäeva. Kui tead sellist kohta, anna meile märku.

KES KORRALDAB JA TOETAB

Päeva eestvedajaks on Eesti metsanduse traditsioone hoidev MTÜ Eesti Metsaselts. Metsarahvapäeva peamiseks toetajaks on Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), kuid oma õla panevad sellele alla ka kõik osalejad, kes panustavad ürituste programmi ja tegevuste loomisesse. 

 

OSALEJALE

Lisainformatsiooni saamiseks või küsimuste korral võta meiega ühendust aadressil info@metsarahvapaev.ee.

Registreerudes Metsarahvapäeva üritusele annate nõusoleku, et saame teile edastada sündmust puudutavat korralduslikku infot. Metsarahvapäev ei levita uudis- ja reklaamkirju ja info puudutab vaid valitud sündmust.

JÄTA MEILE KA TAGASISIDE

Info Metsarahvapäeva kohta:

MTÜ Metsaselts
Liina Gross, Metsarahvapäeva peakorraldaja
liina.gross@metsaselts.ee

Info osalejatele
Heli Kuik
heli@metsarahvapaev.ee 
+372 56459821

Üldkontakt:
info@metsarahvapaev.ee

Meedia kontakt:

Julia Piilmann
julia.piilmann@gmail.com